OFERUJEMY


Pomoc jaką oferujemy skierowana jest do dorosłych, dzieci, młodzieży jak i całych rodzin.

Psychoterapia indywidualna
- przeznaczona jest dla osób, które z różnych przyczyn przeżywają aktualnie problemy emocjonalne. Jest to praca indywidualna z psychoterapeutą mająca pomóc w rozpoznaniu i rozwiązaniu problemów oraz służąca poznaniu siebie i rozwijaniu własnej osobowości. Proces psychoterapii obejmuje zwykle od kilku do kilkudziesięciu sesji terapeutycznych.

Wsparcie psychologiczne
- oddziaływanie mające na celu udzielenie doraźnej pomocy psychologicznej osobie, która znalazła się w trudnej sytuacji życiowej. Jeżeli istnieje potrzeba dłuższej pracy, może stać się początkiem procesu psychoterapii.
Konsultacja psychologiczna - jedno do trzech spotkań, które prowadzą do określenia charakteru zgłaszanego problemu oraz wskazania możliwości jego rozwiązania.
Psychoterapia rodzinna - praca terapeutyczna ukierunkowana na rozwiązywanie trudności doświadczanych w rodzinie. Podstawowym celem tej formy pomocy jest polepszenie komunikacji i rozumienia siebie nawzajem oraz stworzenie warunków dla rozwoju wszystkich członków rodziny.

Diagnoza psychologiczna
- określenie cech i możliwości psychologicznych z wykorzystaniem specjalistycznych narzędzi diagnostycznych (np. testów inteligencji). Niezbędna również w opisie rodzaju i nasilania zaburzeń.
Psychoedukacja - polega na wspieraniu pacjenta i jego rodziny poprzez dostarczanie informacji na temat zaburzeń i sposobów ich leczenia.
Terapia logopedyczna - całość specyficznych, zamierzonych oddziaływań ukierunkowanych na usunięcie wszelkich zakłóceń procesu porozumiewania się (od prostych wad wymowy do niemożności mówienia włącznie).
CEL I GŁÓWNE ZADANIA TERAPII LOGOPEDYCZNEJ
1.Kształtowanie prawidłowej mowy poprzez korygowanie zaburzeń w zakresie strony fonetycznej, leksykalnej, gramatycznej.
2.Stymulowanie opóźnionego rozwoju mowy.
3.Doskonalenie wymowy już ukształtowanej.
4.Wdrażanie do praktycznego wykorzystania nawyków poprawnej wymowy przyswojonej w toku ćwiczeń.

WYKONUJEMY BADANIA
1.Sporządzamy opinie pedagogiczno - psychologiczne na potrzeby rodziców i szkół.
2.Wykonujemy badania wczesnego wykrywania dysfunkcji (badamy już dzieci od 1 miesiąca życia).
Oferujemy pomoc w sytuacjach takich jak: problemy osobiste, małżeńskie i rodzinne, nerwica, depresja, lęki. Prowadzimy terapie dla osób, które mają problemy natury emocjonalnej,  odczuwają silny stres. Ściśle współpracujemy ze specjalistą z dziedziny logopedii. Czasem sytuacje stresowe powodują nagłe zmiany w mowie w postaci jąkania. Nieprawidłowa wymowa również wpływa na nasze samopoczucie jak i samoocenę.
Zgłoś się również wtedy, gdy:
 -jesteś w trudnej sytuacji życiowej, przeżywasz kryzys
 -borykasz się z bolesnym doświadczeniem
 -odczuwasz silne napięcie, niepokój, masz napady lęku,
 -męczą Cię natrętne myśli
 -czujesz się zmęczony, zniechęcony, nieszczęśliwy,
 -masz obniżony nastrój, przeżywasz smutek, depresję
 -ogarnia Cię silny stres
 -doświadczasz trudności w relacjach z innymi ludźmi
 -chcesz być pewniejszy siebie, bardziej asertywny
 -niepokoi Cię Twoje zachowanie, chcesz się pozbyć pewnych nawyków
 -cierpisz na dolegliwości somatyczne, które nie znajdują wyjaśnienia medycznego
 -chcesz lepiej poznać siebie ( bóle głowy, brzucha, pleców itp. )
 -szukasz swojego miejsca w życiu
 -potrzebujesz porady, wsparcia w spawach wychowawczych
 -twoje dziecko przeżywa trudności psychologiczne i nie wiesz jak sobie z tym poradzić
ZASADY PRACY
Poufność - jakakolwiek udzielana forma pomocy czy wsparcia objęta jest tajemnicą zawodową. Wszystkie uzyskane informacje mają charakter ściśle poufny.
Dobrowolność - psychoterapia nie może nikogo zmienić wbrew jego woli. Podstawowym celem działań psychoterapeuty jest dobro pacjenta.
Kompetencja - każdy psychoterapeuta, logopeda, psycholog jest zobowiązany do przestrzegania  wysokich standardów w zakresie kompetencji zawodowych poprzez uzupełniania swojej wiedzy. Uznaje granice własnych umiejętności i ograniczenia stosowanych metod. Świadczy jedynie te usługi i używa tych technik, które są zgodne z jego kwalifikacjami, wynikają z odbytego szkolenia i doświadczenia.

Jeśli uznamy, że istnieje taka potrzeba - zachęcamy osoby korzystające z naszej pomocy do skorzystania z konsultacji lekarskiej (najczęściej psychiatrycznej, ale też neurologicznej i innych). Logopeda, psycholog czy psychoterapeuta nie zajmuje się farmakoterapią.
W celu umówienia się na wizytę należy skontaktować się telefonicznie. 
Pierwsza wyznaczona wizyta psychologiczna ma charakter konsultacyjny. Czas trwania terapii i częstotliwość spotkań zależą od problemów zgłoszonych w terapii oraz od ustalonych wspólnie celów.
Spotkania z logopedą trwają godzinę bądź pół godziny,
w zależności od ustaleń.

Jednocześnie cena za spotkanie ulega zmianie.
W wyjątkowych sytuacjach istnieje możliwość dojazdu do osoby chorej (pozostającej w domu lub w szpitalu), po wcześniejszym uzgodnieniu.